Akıllı Fabrika – Açık Otomasyona Dayalı Yeni Bir Dönem!

Tümü

Akıllı Fabrika – Açık Otomasyona Dayalı Yeni Bir Dönem!

Açık Otomasyon, fabrika için serbestçe genişletilebilir bir bulut platformu ile dijitalleşmenin uygulanmasını kolaylaştıran bir yaklaşımdır. Akıllı Üretim için açık programlama arayüzlerini entegre ederek, kontrol tartımı, denetleyici işlevleri veya kalite kontrolü gibi üretim ve tartım teknolojisi için üçüncü taraf uygulamaların kolayca entegre olmasını sağlamaktadır.

Akıllı sensörlerin, yük hücrelerinin ve ölçüm amplifikatörlerinin kullanımı Açık Otomasyonu uygulamanın anahtarıdır. Verimli ve hedefli veri işlemeyi etkinleştirmek için “açık arabirimler” veya “uç bilişim” gibi doğası gereği akıllı bileşenler gereklidir. 

SÜREÇLERİ OPTİMİZE EDİN, MALİYETLERİ AZALTIN

Endüstri 4.0’ın ortaya çıkışı, üretim ortamlarında geniş kapsamlı yeni olanaklara yol açmaktadır. Daha iyi proses kontrolü, üretilen ürünlerin verimini ve kalitesini artırmaktadır. Kalite sorunlarını erken bir aşamada tespit etmek ve çözmek maliyetleri önlemeye yardımcı olmaktadır. Potansiyel kalite iyileştirmeleri de daha verimli üretim takibi ile daha kolay tespit edilebilir ve böylece ürün kalitesi daha hızlı artırılabilir. Tartım ve paketleme uygulamalarında üretim süreleri en aza indirilebilirken, doğruluk için yasal koşullar aynı anda izlenebilir ve belgelenebilir.

Akıllı ölçüm zincirleri, tek tek makinelerin durumu hakkında bilgiler verir ve bekleyen, kritik malzeme aşınmasının tahminini sağlamaktadır. Gerekli parçalar erken aşamada sipariş edilebilir, yapılacak işler için bakımın gerçekleştirileceği saat aralığında planlanabilir ve uzun makine arıza süreleri önlenebilmektedir.

 Daha fazla bilgiye ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.