Şok, Titreşim ve Etki Testi

Şok, Titreşim ve Etki Testi

Farklı şok testleri, titreşim testleri veya çarpma testleri vardır, örneğin, roket motor testleri, patlama ve patlayıcı ölçümler, Split Hopkinson çubuk malzeme testleri, Charpy testleri, kuş vuruşu veya genel bileşen çarpışma testleri. Hepsinin ortak noktası aşırı olayları tekrarlayabilmek. Bir ürünün veya test örneğinin aşırı, hatta bazen balistik şok testlerine maruz kalması durumunda, yapılan testlerin mükemmel olması gerekir. Özellikle şok testleri ile test düzenekleri pahalıdır ve makul bir masrafla tekrarlanamaz. HBM'nin Genesis Yüksek Hız DAQ sistemi, uzun yıllardır piyasadaki şok, titreşim ve darbe testlerinde denenmiş ve test edilmiş bir çözüm sunmaktadır Genesis High Speed , bu testler için "bir numaralı ölçüm niceliğini" bilir: güvenilirlik. Entegre Perception(Algılama) yazılımı ile mükemmel etkileşim sayesinde, Genesis, mutlak veri güvenliği ile birlikte çarpma ve diğer olaylar sırasında bile test nesnelerine derinlemesine kavrayış sağlayan 100 MS / s'e kadar oldukça yüksek bir örnekleme oranını garanti eder. Artı: Patentli StatStream teknolojisi ile gelen ölçüm verileri neredeyse gerçek zamanlı olarak görüntülenebilir ve kayıt sırasında gözden geçir (Review-while-Recording) işlevi devam eden kayıtların tümüne genel bir bakış sağlar.

Genesis Yüksek Hızlı Veri Toplama Sisteminin Faydaları

Ölçeklenebilir

4 ila 10.000 kanal arasında ölçeklenebilir,esnek veri toplama sistemleri

Hızlı

Çeşitli sensör tiplerini destekleyen 100 MS / s'e kadar örnekleme oranları olan farklı giriş kartı tipleri.

Güvenilir

Yüksek veri güvenliği için yerel depolama seçenekleri.

Sezgisel

Veri toplama sisteminin kurulumu için Perception(Algılama) yazılımı. (4 veya 10.000 kanala sahip olmasının önemi yok)

Her sorunla yüksek hızda yüzleşmek

Her şok, darbe ve titreşim testi uygulaması kendi zorluklarına sahiptir. Müşterilerimizin çoğu Genesis High Speed veri toplama sistemi kullanarak bu zorlukları çözerler. Sistem farklı ana çerçevelerden ve veri toplama kartlarından ve tekliflerden oluşur, örneğin:
  • IRIG, GPS, PTP ve Master / Slave gibi farklı senkronizasyon olanakları
  • Bilgisayara uygun sıkıntısız ölçümler ve 400 MB / s (200 MS / s) en yüksek veri çıkışı için optik Ethernet seçenekleri - hatta 10 km'ye kadar olan uzun mesafelerde bile
  • Yüksek veri güvenliği için dahili SSD veya Ağa Bağlı Depolama Alanı (NAS) kullanan yerel depolama seçeneği
  • Tetiklenen veya sürekli veri toplama, hatta eşzamanlı
  • Sensör veri tabanını ve Perception(Algılama) yazılımını kullanarak giriş kanallarının kolay ve hatasız kurulumu
Farklı giriş kartı tipleri: