Elektrik Şebekesi Bileşenleri

Zorlu elektromanyetik çevre koşullarında, temiz ve güvenilir ölçüm sonuçları elde edin

Elektrik gücü, çoğu durumda, tüketildiği yerde üretilmez. Enerji şebekesi, enerji santrallerini son kullanıcılar ile bağlar ve elektrik enerjisini üretimden tüketiciye aktarır. Güç şebekesi, birkaç yüz volt'dan (LV), gerekli güç taşıma kapasitesine bağlı olarak 10 kV (MV) ila 100 kV (HV) arasında farklı voltaj seviyelerinde düzenlenir. Farklı voltaj seviyeleri, gerilim trafoları, devre kesicileri, gerilim düşürücüleri, yalıtıcıları ve diğer ölçüm cihazlarını ve şalterlerini içeren trafo merkezleri ile birbirine bağlanır.

Şalt Testi

Şalt testleri, doğru ve güvenilir test sonuçları üretmek için belirli donanım ve yazılımlar gerektiren çok zorlu uygulamalardan biridir. Donanım zorlukları arasında yalıtım, amplifikatör sürüklenmesi,gürültü, elektromanyetik bağışıklık ve pil kullanımı yer alıyor. Yazılım zorlukları arasında veri bütünlüğü, tekrarlanabilirlik ve üretkenlik bulunmaktadır. Şalter testleri için HBM'nin entegre çözümlerinden yararlanın.

HV Şok Testi

Dünya genelindeki elektrik hatlarının çoğu direklerin üzerindeki elektrik hatları ile inşa edilmektedir. Yıldırım çarpmalarına maruz kalma ve bir istasyonun bileşenlerinin hasar görmesi riski vardır. Unsurların bir veya birkaçının hasar görmesi, güç dağıtımı yeteneğinin kısmen kaybedilmesi, memnun olmayan tüketicilerin ve onarım için yüksek maliyetin ortaya çıkmasına neden olabilir. Dönüştürücüleri, gerilim durdurucuları, izolatörleri ve şalterleri test etmek, kalite ispat sürecinin önemli bir parçasıdır ve bileşenlerin dayanıklılık kapasitesini belgelemektedir. HV şok testi için HBM'nin entegre yazılım ve donanım çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sıfır Akım Testi

Sıfır akım, yüksek güçlü devre kesicilerindeki kesinti olayına işaret eder. Günümüzde, yüksek gerilim devrelerinin elektrik arkından başka yollarla ekonomik olarak kesilebileceği imkansız görünüyor Tüm devre kesiciler, birbirlerine uzaklaşan temasa dayalı olarak çalışırlar ve böylece kontaklar arasında bir elektrik arkı oluştururlar. Sıfır akım olayı, basınç, sıcaklık, iyon yoğunluğu, plazma akışı vb. için bir göstergedir. Sıfır akım ölçümleri, ark olgusunu anlamak ve başarılı bir akım kesintisi için baskın parametreleri tanımlamak için kullanılır. Sıfır akım testi için HBM'nin entegre donanım ve yazılım çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

HBM ile sağladığınız faydalar

  • Doğruluk, güvenilirlik ve güvenli veri bütünlüğü
  • Düşük sahip olma maliyeti için verimlilik
  • Uygulamaya özel genişletmelerle birlikte standart HW & SW yazılımı, maliyet açısından verimli bir çözüm sunar
  • Bu uygulamada 15 yılı aşkın deneyime sahip çözüm sağlayıcı
  • HW & SW, uzmanlık ve taahhütlerini gösterir
  • "Tek seferlik" sistemlere kıyasla ömür boyu daha düşük sistem bakım maliyeti