İnşaat Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği İçin Yapısal İzleme Sistemleri

HBM, çok çeşitli sivil yapılarda gerinim dağılımını ve sıcaklığını, yakınsamayı tahmin etmeyi, titreşimi hesaplamayı, yükü , yer değiştirmeyi, döndürmeyi ve sapmayı ölçmek için kısa veya uzun vadeli izleme sistemleri için güvenilir çözümler sunar. Son yıllarda, köprüler veya tünel gibi inşaat mühendisliği yapılarının sayısında inanılmaz bir artış oldu. Malzemeler ve inşaat teknolojileri açısından gelişmeler ve bu yapıların kullanım gereksinimleri, geliştirilmiş kontrol ve Yapısal Sağlık İzleme (SHM) tekniklerinin gerekliliğini belirlemiştir. Gelişmiş izleme sistemleri, tasarım, inşaat ve işletmeden, onarım veya kullanım ömrünün sonuna kadar tüm yapı ömrü boyunca önemli bir varlık olarak görülür.

Kablolu Köprü - Aveiro / Portekiz, 2006

Güvenliği Geliştirin

Kısa vadeli veya uzun vadeli ölçümler, yük testleri veya sürekli izleme değerlendirmesi, köprü, tünel, su boruları veya binaların yapısal bütünlüğünü sağlayabilir.

Bakımı Optimize Edin

Yapının davranışının sürekli olarak değerlendirilmesi, öngörülebilir hareket ederek bakım ve onarım masraflarını önemli ölçüde azaltabilir. Ayrıca bir yapı izleniyorsa, müdahale süresi azaltılacaktır.

Ömrü Artırın

Yapıların çeşitli bileşenlerini ve parametrelerini izlemek, yapı ömrünü tasarım ömrünün ötesine uzatabilir; aynı zamanda yapısal arızalarda sahibinin kazancını en üst düzeye çıkararak ve operasyon riskini azaltarak hasarı doğru bir şekilde değerlendirebilir.

Yenilikçi Tasarımları Onaylayın

Köprülerin ve diğer sivil yapıların enstrümantasyonu, gelişmiş inşaat yöntemlerinin performansını ve yenilikçi malzemelerin kullanımını doğrulamak için çok yararlı bir araç olabilir.

İhtiyaçlarınız İçin Çözümümüz

Algılama teknolojisinden veri toplama ve yönetimine kadar, HBM size çeşitli inşaat mühendisliği yapılarını izlemek için tüm ölçüm zincirini sunar. Aynı arayüzde birden fazla teknolojiyi gerçek hibrid sistemlere dahil edebilme özelliğiyle HBM ihtiyaçlarınıza en uygun çözüme sahiptir. catman® ile bir arayüzde birleştirilen MGCPlus, QuantumX ve Optical Interrogators şunları sağlar:
  • Tam senkronizasyon
  • Uzaktan erişimle otomatik veri toplama
  • Çevrimiçi veya işlemden sonra yapısal sağlık değerlendirmesi
  • Sezgisel grafik yapılandırması
  • Tetiklenen edinimler
  • Alarm üretimi